Ratownictwo żeglarzy i ich jachtów na morzach i oceanach świata

Zapraszam na prelekcję kapitana żeglugi wielkiej, pilota morskiego, v-ce prezesa zaprzyjaźnionego klubu kapitanów żeglugi wielkiej, inżyniera Włodzimierza Grycnera.

Pt. "Ratownictwo żeglarzy i ich jachtów na morzach i oceanach świata."

Urszula Teodorczyk
Prezes Klubu Kapitanów Jachtowych

Sobota 14 grudnia 2019
Godzina 12:00
Tawerna JK AZS
Ul. Przestrzenna 9

Oto fragment listu napisanego do mnie przez Kapitana W. Grycnera, który może dać przedsmak oczekujących nas Morskich Opowieści!

Droga Pani Kapitan!
Prosiłaś, żebym napisał coś o moim ratownictwie. Niektóre moje ratownictwa opisałem w moich książkach, ale nie wszystkie.


1/ W 1980 r. na m/s Care" wyratowaliśmy samotną żeglarkę Judy Lawson, która brała udział w regatach samotników "Ostar 1980". Tonący jacht ze złamanym masztem wyciągnąłem w sztormowej pogodzie dźwigiem na burtę (kierowałem akcją), a żeglarkę zawieźliśmy do Gibraltaru. Jacht po drodze wyremontowaliśmy i zwodowaliśmy w Gibraltarze. Judy była dziennikarką Observera i nagrywała filmy, które potem leciały w USA. Wielokrotnie w USA witano mnie potem entuzjastycznie z tego powodu.
2.W 1987 r. na m/s "Powstaniec Listopadowy" (będąc kapitanem) uratowaliśmy w sztormowej pogodzie jacht trimaran cieknący i ze złamanym masztem z francuskimi trzema załogantami.
3/ 17 stycznia 1998 r. (będąc kapitanem) na m/s "Lake Mead" z polską załogą wyratowaliśmy samotnego żeglarza Horst Scholz na Zatoce Meksykańskiej, a Jego pełen wody jacht ze złamanym masztem utonął przy naszej burcie.- to ratownictwo opisałem też w mojej książce "Życie marynarskie" -"Samotny żeglarz. .............