Muzyka na wodzie online

Tegoroczny koncert w tegorocznej formule:
premiera koncertu ExQuartet w niedzielę 28.06 o godzinie 19:00 na kanałach Filharmonii Szczecin w serwisie YouTube i Facebook.

PREMIERA ONLINE
Muzyka na wodzie i ExQuartet
Koncert organizowany przez Filharmonię Szcz

Artyści: ExQuartet
Program:
Utwory m.in. Antonio Vivaldiego, Edwarda Elgara czy Modesta Musorgskiego

Fale na wodzie dąbskiej przystani co roku wraz z rozpoczęciem lata niosły dźwięki najpiękniejszej muzyki podczas konceru Muzyka na wodzie Jana Waraczewskiego. Poprzednie edycje koncertów przyciągały prawdziwe tłumy. Na przystani w Dąbiu, przy scenie nad jeziorem gromadziła się rokrocznie ponad tysięczna publiczność, a niecodzienna sceneria sprawiała, że każdy koncert był wyjątkowy.W tym roku zapraszamy Państwa na nieco inny koncert, który będzie nawiązaniem do koncertów na przystani i jednocześniem upamiętnieniem ich twórcy, skrzypka i wieloletniego koncertmistrza Filharmonii - Jana Waraczewskiego.

Podczas koncertu online usłyszymy między innymi utwory Antonio Vivaldiego, Edwarda Elgara czy Modesta Musorgskiego, oddające ducha Muzyki na wodzie, ale z nutą zupełnie nowego wykonania zespołu ExQuartet.

Podczas koncertu, po raz kolejny zabrzmią też skrzypce, na których grał Jan Waraczewski. Instrument ten nadal słychać w naszej orkiestrze, choć samego Jana nie ma już z nami. Skrzypce po jego śmierci zostały przekazane solistce orkiestry symfonicznej i primariuszce ExQuartet - Monice Sawczuk.

ExQuartet to kwartet smyczkowy składający się z wyjątkowych osobowości muzycznych Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. W skład zespołu wchodzą: Monika Sawczuk, Łukasz Górewicz, Grzegorz Sadowski i Tomasz Szczęsny. Artyści tworzący zespół są wychowankami różnych środowisk muzycznych: Warszawy, Wrocławia oraz Szczecina, a zderzenie ich różnych ścieżek kariery i podejmowanych aktywności zaowocowało świeżym spojrzeniem na oczekiwania współczesnej publiczności.